Puikus kūdikio maudymas

Maudynės – tai ypatingas laikas tėvams ir kūdikiui, todėl svarbu užtikrinti, jog kūdikio odele bus rūpinamasi jam maudantis vonioje.

Kūdikio maudymas vonioje – švelni kūdikio odelės priežiūra

Maudant naujagimį reikia atsižvelgti į tam tikrus dalykus, padėsiančius kuo geriau pasirūpinti kūdikio odele. Kūdikių odelė turi skirtingų priežiūros poreikių. Be to, jų oda gali būti itin jautri. Atsižvelgiant į tai, kūdikio maudymas vonioje yra svarbus dalykas, kad odelė būtų minkšta ir sveika.

Kūdikio odelės priežiūra: Jūsų kūdikio odelė nusipelno geriausio

Naujagimių odelė reikalauja ypatingos priežiūros: maudydami kūdikį būtinai naudokite specialiai kūdikiams naudoti pagamintus produktus. 

Kam naudoti specialius produktus kūdikiams maudymosi metu?

Naujagimio odelė yra net penktadaliu plonesnė nei suaugusiojo ir vis dar vystosi. Todėl ji itin jautri – maudymo metu reikia elgtis labai švelniai, kad jautri odelė būtų apsaugota.

Naujagimius rekomenduojama maudyti vandenyje, vos su keliais lašeliais aliejaus kūdikiams. Tai padės užtikrinti, kad jų natūralus odos barjeras liks nepažeistas ir per ateinančias kelias savaites ir mėnesius galės vystytis bei stiprėti, kad galėtų įveikti infekcijas ar odos sudirginimą.

Dviejų mėnesių kūdikiui galite pradėti vonioje naudoti švelnų prausiklį kūdikiams, pvz., NIVEA „Baby Soft Shampoo & Bath“, skirtą tiek odai, tiek plaukams. Produkto sudėtis ne tik nuvalys odą, bet ir padės palaikyti odos drėgmės balansą.

Ar tai būtų valymas, ar priežiūra – kūdikiams reikia švelnių produktų, kurie specialiai pagaminti atsižvelgiant į jų odos ph vertę. NIVEA „Baby Mild Shampoo“ švelniai ramina galvos odą ir plaukus – jame nėra alkoholio, jis pasižymi odai nekenkiančiu ph, todėl kūdikio galvos oda ir plaukai tampa švarūs ir minkšti.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Kūdikio įdėjimas į vonią

Palengva įleiskite kūdikį į vandenį, viena ranka prilaikydami jo galvą ir kaklą. Leiskite jam įsitaisyti, o pečius pridenkite, kad nesušaltų.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Kūdikio prausimas

Švelniai audinio gabalėliu nuvalykite jautrias kūdikio vietas, pvz., akis ir burną. Tada nuprauskite kūną švelniu valikliu kūdikiams, pvz., NIVEA „Baby Soft Shampoo & Bath“. Pernelyg netrinkite jautrios odelės.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Pliuškenimasis

Kūdikiams itin patinka būti apsuptiems vandens – tai primena jiems akimirkas mamos gimdoje. Duokite laiko kūdikiui mėgautis pliuškenimosi teikiamais pojūčiais.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Kūdikio išėmimas iš vonios

Viena ranka prilaikykite kūdikį už nugaros, kita – už užpakaliuko. Švelniai iškelkite jį iš vandens ir suvyniokite į šiltą, minkštą rankšluostį.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Nusausinimas ir papildoma priežiūra

Švelniai minkštu rankšluosčiu nusausinkite odelę – būtinai nusausinkite ir odos raukšles. Tai geriausias metas drėkinti – kūdikio odelė vis dar drėgna, todėl kodėl jos nepamaloninus užtepant šiek tiek kremo NIVEA „Baby Soft Cream“.

Kūdikio maudymo gidas pažingsniui

Užbaigimas švelniu kūdikio masažu

Neilgas tėvų masažas kūdikiui – tai puikus būdas pailsėti po maudynių ir toliau megzti ryšį su kūdikiu. Be to, tai stimuliuoja kūdikio virškinimą, kraujotaką ir imuninę sistemą.

How often should you bath your baby?

Bathing your baby every day is not necessary and there is even evidence to suggest that doing so too often can leave their skin drier than before. The most important parts needing regular cleaning and attention are the face, neck, hands and nappy areas, which is often referred to as “topping and tailing”.

As long as you’re cleaning your baby’s nappy area with wipes like NIVEA Baby Soft & Cream Wipes, changing nappies regularly and clearing up any mess around the face and hands using wipes like the NIVEA Baby Fresh & Pure Wipes, bathing one to two times a week should be sufficient.

The ideal amount of water for a baby bath

Fill up the baby bath tub about half-full with warm water. It’s estimated that about 5-6 inches of water is enough to cover your baby’s shoulders and keep them warm. Make sure to hold your baby securely throughout the bath.

5 things to remember when bathing a newborn

  • Do not bathe your newborn until the umbilical cord has completely come off and the belly button is dry and fully healed
  • Make sure you have clean hands before you begin
  • When bathing newborns, use plain water with a few drops of baby oil
  • Leave the delicate areas around the eyes, ears and nose untouched
  • Use a warm towel and make sure to immediately pat dry the baby’s head to prevent heat loss


Maudynės – padedanti megzti ryšį patirtis?

Vonios rutina prieš miegą turėtų būti skirta drauge pailsėti ir tėvų – vaiko ryšiui sustiprinti.

Atpalaiduojanti vonia kūdikiui prieš miegą

Įtraukus vonią į naujagimio vakarinę rutiną, tai bus raminanti patirtis ruošiant miegoti. O trumpas masažas naudojant NIVEA „Baby Caring Oil“ gali būti puiki dienos pabaiga.

Kokie kūdikio maudymo vakare privalumai?

Raminanti vonia vakare (kūdikio rutinos prieš miegą dalis) gali būti puikus būdas pailsėti po praėjusios dienos. Šilta, atpalaiduojanti vonios aplinka gali nuraminti kūdikį ir sukelti mieguistumą. Po kurio laiko maudymąsi kūdikis sies su miegu, todėl tam tapus ritualu lengviau užmigs. Jei Jums pasisekė, raminantis vonios poveikis netgi padės geriau ir ilgiau miegoti. Tai pasiekti padės neryškus apšvietimas ir gana trumpas maudymasis.

Be to, maudymasis vonioje yra daug daugiau nei nuprausimas. Tai svarbu mezgant tėvų – vaiko ryšį. Kaip dar geriau nuprausti mažylį su meile nei liečiantis odai, kol jis mėgaujasi jį supančiu vandeniu?

Vanduo yra nuostabus būdas pagerinti kūdikio pojūčius – būdamas vandenyje, jis daug sužinos, koks yra kūnas. Vandeniui supant kūdikį, jis galės tyrinėti savo įvairiais skirtingais būdais judantį kūną. Tai reiškia, kad maudynės vonioje yra nuostabi galimybė iš karto pažadinti beveik visus kūdikio pojūčius.

Kūdikio saugaus maudymo patarimai

Maudynės vonioje gali būti smagi patirtis Jums abiems, tačiau būtina imtis atsargumo priemonių, padėsiančių užtikrinti kūdikio ir tėvų atsipalaidavimą ir patogumą .

Pati svarbiausia taisyklė – niekada netgi sekundei nepalikite kūdikio be priežiūros. Prieš įdėdami kūdikį į vandenį,susirinkite visus reikmenis, o jei yra kokia nors priežastis, dėl kurios turite išeiti, kūdikį pasiimkite su savimi!

Be to, kūdikio vonia turi būti visiškai jam saugi aplinka. Vanduo turi būti maloniai šiltas – taip pat turi būti šilta vonioje. Vanduo neturi būti pernelyg gilus. Be to, svarbu užsukti vandenį prieš dedant kūdikį į vonią – to nepadarius, kyla nuplikymo pavojus arba pavojus, kad vanduo bus pernelyg gilus.

Iš maudynių zonos išneškite visus pavojų keliančius daiktus, įskaitant žirkles, skustuvus ir elektros prietaisus. Bet kokio pobūdžio elektros įtaisai gali būti itin pavojingi ten, kur daug vandens, o kūdikio sveikata yra svarbiausia.

Tinkamas kūdikio maudymas

Svarbu imtis visų reikiamų žingsnių, padėsiančių saugiai išmaudyti kūdikį ir pašalinsiančių bet kokius pavojus, kad šis laikas tėvams ir vaikui būtų maloni patirtis.