Galinga pažeistų plaukų priežiūra

Kasdienis plovimas, džiovinimas ir formavimas neigiamai veikia plaukus ir gali juos pažeisti – jie tampa sausi tarsi šiaudai, sunkiai suvaldomi ir dulsvi. Tačiau jei plaukai pavargę ir silpni, nėra priežasties pulti į neviltį! Tinkamos priežiūros ir formavimo

Apsaugokite plaukus

Kasdienis plovimas, džiovinimas ir formavimas neigiamai veikia plaukus ir gali juos pažeisti – jie tampa sausi tarsi šiaudai, sunkiai suvaldomi ir dulsvi. Tačiau jei plaukai pavargę ir silpni, nėra priežasties pulti į neviltį!
Pažeisti plaukai
Įvairovė – gyvenimo prieskonis! Kasdien keiskite šukuoseną – tokiu būdu plaukai visada nebus neigiamai veikiami vienoje vietoje.

Priežiūros patarimai pažeistiems plaukams

  • Naudokite specialiai Jūsų plaukų poreikiams pritaikytus plaukų produktus. Specialūs priežiūros produktai neigiamai paveiktiems plaukams, pvz., „Intense Care & Repair“ sudėtyje turi gydomųjų medžiagų ir stiprinamųjų sudedamųjų dalių, pvz., pantenolio ir keratino. Jos padeda gydyti plaukus.
  • Išplėskite priežiūros rutiną: pažeistiems plaukams skirtas kondicionierius saugo išplautų plaukų struktūrą ir suteikia jiems sveiko blizgesio. Taip pat rekomenduojama kartą per savaitę naudoti maitinamąją plaukų kaukę.
  • Pamaloninkite save pertraukėle nuo formavimo. Ypač jei reguliariai formuojate plaukus garbanojimo žnyplėmis arba tiesintuvais, kartais jiems reikia pertraukėlės. NIVEA formavimo produktai nedaro neigiamo poveikio plaukams, tačiau karštis juos pažeidžia. Gražias garbanas galite sukurti per naktį palikusios supintus plaukus. 

Sausi tarsi šiaudai ir pažeisti?

Plaukai tampa pažeisti, kai juos pažeidžia išoriniai veiksniai: dažymas, ilgalaikis sušukavimas, garbanojimas ir pernelyg dažnas chloro poveikis arba saulė gali neigiamai veikti plaukus ir ilgainiui juos pažeisti. 
Ilgų plaukų galiukai yra 2–4 metų amžiaus ir jau daug patyrė. Štai kodėl Jums reikia intensyvaus poveikio kondicionierių ir kaukių, atkursiančių reikiamą plaukų drėkinimą ir drėgmę. 

Kaip atpažinti pažeistus plaukus

Galite pajusti, kad plaukai pažeisti: sveiki plaukai yra lygūs ir švelnūs tarsi šilkas, tuo tarpu pažeisti plaukai yra šiurkštesni liesti. 

Perbraukus pirštais per drėgnus ir sausus plaukus ir pajutus daugiau pasipriešinimo, plaukai yra pažeisti. Todėl su jais turėtumėte elgtis švelniai ir atsargiai – ypač, kai drėgni. Išnarpliokite drėgnas plaukų sruogas šepečiu plačiais dantukais. Visada naudokite kondicionierių, kad plaukus būtų lengviau iššukuoti. 

Be to, džiovindami turite apsaugoti plaukus: laikykite džiovintuvą tam tikru atstumu nuo plaukų – nevilkite šepečio per plaukus. Geriausia naudoti plokščią šepetį ir plaukus džiovinti lengvai juo šukuojant. Visada džiovinkite nuo šaknų iki galiukų, kad plaukų sluoksniai užsidarytų. 

Formavimo patarimai pažeistiems plaukams

Neigiamai paveiktiems plaukams dažnai trūksta blizgesio ir lygumo – šukuosenos padeda išsigelbėti nuo blogų plaukų dienos. Tuo pačiu metu plaukams leidžiate ilsėtis nuo formavimo garbanojimo žnyplėmis ir tiesintuvais, todėl plaukai nepatiria pernelyg didelio neigiamo poveikio.
Itin padengti plaukai
Gražios plaukų šukuosenos pažeistiems plaukams
Šukuosenos itin tinka dienomis, kuriomis plaukų neplaunate. Jums nereikia pernelyg apkrauti plaukų priežiūros produktais, kad jie atrodytų elegantiškai ir gražiai suformuoti.
Arklio uodega
Gražios plaukų šukuosenos pažeistiems plaukams
Laisvai supynus plaukus bus pasirūpinta plaukų ilgiu – nereiks plaukų formuoti ir veikti karščiu.

Formavimo patarimai pažeistiems plaukams

  • Jei norite supinti plaukus, nenaudokite pigių plaukų gumučių. Jos gali pažeisti plauko struktūrą ir plaukai gali išsišakoti. Rinkitės plaukų gumutes, kurios atrodo tarsi spiralė,lyg senoviškas telefono laidas, ir apsukite jas švelniai aplink plaukus. 
    Mažas patarimas: šios iš plaukų išimtos gumutės nepalieka beveik jokios žymės.
  • Norėdamos apsaugoti galvos odą ir plaukus, neriškite plaukų pernelyg tvirtai. 
  • Nedidelis aliejaus lašelis ant sausų ar drėgnų plaukų juos padarys lygius. Natūralūs aliejai, pvz., migdolų ar kokosų, taip pat „Beiersdorf“ varnalėšų aliejus šį uždavinį atlieka lygiai taip pat, kaip specialūs cheminiai plaukų aliejai.

Plaukų lakas, net jei plaukai pažeisti?

Jūsų naujoji šukuosena turi atlaikyti vėją ir oro sąlygas – štai šiuo atveju reikia rinktis plaukų laką. Tačiau argi lakai nėra tinkami pažeistiems plaukams?
Apskritai, plaukų lakas nedaro žalos plaukams, tačiau turite pasirūpinti, kad jis būtų naudojamas tam tikrose vietose ir tinkamai. Antraip plaukai atrodys lipnūs ir neblizgės.
Be to, nenaudokite pernelyg daug plaukų lako kartu su tiesintuvais arba garbanojimo žnyplėmis: šukuosenai užbaigti turėtų visiškai pakakti kelių trumpų papurškimų.
product-stage-bg