Dažyti plaukai

Kaip tinkamai rūpintis dažytais plaukais

Kaip ilgiau išlaikyti plaukų spalvą gražią

Nesvarbu, ar esate blondinė, brunetė, juodaplaukė, raudonplaukė: dažyti plaukai visada turi garbingai spindėti. Tinkami priežiūros patarimai padės kasdien išlaikyti plaukus, atrodančius tarsi ką tik iš kirpėjo.

Ilgalaikės dažytų plaukų spalvos gaivumas

Dažyti plaukai – blizgantys ir sveiki

blizgantys plaukai

Ar Jūsų plaukai neseniai nudažyti? Tik tinkama priežiūra gali visam laikui išlaikyti nuostabią spalvą ir puikų pojūtį.

Kaip vyksta plaukų dažymas?

Plaukų struktūra išbalinama ir oksiduojama vandenilio peroksidu, kuris naudojamas visuose plaukų dažuose. 

Dažymo pradžioje plaukų struktūra atveriama amoniaku. Tada oksidantas įsiskverbia į plauko vidų, pašalina jo natūralios spalvos pigmentus ir pašviesina plaukus. Dažus sudaro mažos molekulės, kurios dabar patenka į plauko vidų. Ten jos kartu su oksidantu paskatina cheminę reakciją ir taip atsiranda nauja spalva. Tik tada susidaro dažų dalelės ir plaukai tampa norimos spalvos. 

Žvilgantis vaizdas

Geriausias būdas palaikyti plaukus sveikus – pasirinkti tinkamą priežiūrą. Štai kodėl moterys dažytais plaukais turi naudoti specialiai jų plaukų tipui pritaikytus priežiūros produktus – jie padės užtikrinti ilgai išliekančią spalvą ir šilkinį blizgesį.

Gražios, saulėtos dienos su NIVEA plaukų priežiūra

Deginimasis

Dažytiems plaukams reikia apsaugos nuo saulės (ypač vasarą), kadangi UV spinduliai ir druskingas vanduo gali pažeisti plaukus. Štai kodėl po dienos paplūdimyje reikia naudoti priemonę NIVEA „Color Care & Protect“.

Plaukų apsauga saulėje

Įprastai dėl sveikų plaukų natūralaus lipidinio sluoksnio vanduo paprasčiausiai nubėga. 

Tačiau chloruotas baseino vanduo ir jūros druska šį sluoksnį suminkština, todėl per atvirą kutikulės sluoksnį plaukai pažeidžiami. Dėl UVA spindulių plaukuose susidarę laisvieji radikalai pradeda savo darbą ir spalvos pigmentai išsiplauna. 
Taigi, kaip geriausia apsaugoti plaukus dienai paplūdimyje? Iš anksto naudokite vandeniui atsparų purškiklį su UV filtrais arba įmasažuokite plaukų priemonės, pvz., NIVEA „Color Care & Protect“, bei sušukuokite plaukus į madingą kuodelį arba tvirtai sušukuokite atgal. Tai padės išgauti madingą stilių dienai saulėje, o viskas, ko reikia, tai vakare išskalauti plaukus ir greitai juos išplauti šampūnu, kad vėl vakare atrodytumėte gražiai.
Žinoma, paprasčiausia alternatyva – užsidėti madingą vasarinę kepurę. Ji stilingai apsaugos dažytus plaukus!
Sužinokite daugiau apie priežiūrą saulėje ir idealią apsaugą nuo saulės čia.

Ypatinga dažytų plaukų apsauga

Visi plaukų dažai pirmiausia pažeidžia plaukų lipidinį sluoksnį, kuris kaip apsauga supa plauką.

Dažnas plovimas, UV spinduliai ir karštis kasdien formuojant plaukus taip pat pažeidžia plaukų struktūrą.
Rezultatas:
susilpnėję plaukų sruogos negali gerai ilgam laikui sulaikyti dažų pigmentų, todėl spalva išblunka. Dėl šios priežasties dažytiems plaukams reikia itin kruopščios priežiūros. 

Vertingos sudedamosios dalys padeda išlyginti apsauginį plauko sluoksnį – plaukai sustiprinami ir gali geriau sulaikyti spalvos pigmentus. NIVEA šampūnas „Color Care & Protect Shampoo“ ir derantis kondicionierius kaip tik tai daro ir dėl juose esančio „Color Oil Complex“ užtikrina ilgai išliekančią, švytinčią spalvą. 
Jie grąžina žvilgesį ir blausius plaukus priverčia vėl blizgėti. 

Daugiau apie pažeistus plaukus ir jų priežiūrą sužinokite čia.

Kas dažytus plaukus išlaiko sveikus?

Dažų aliejus

Dažytiems plaukams reikia apsaugos, kad nuostabi jų spalva išliktų. Štai kodėl nauja ir naujoviška formulė su „Color Oil Complex“ apjungia maitinančias sudedamąsias dalis, pvz., makadamijos aliejų, su apsauginiais elementais, pvz., UV filtrais. Jie padeda spalvai išlikti ilgiau ir atrodyti

Fresh colour in no time

Natural help for hair care: With just a few tricks your freshly dyed hair will look new again even after weeks; there are lots of home remedies, which are ideal for refreshing the color of dyed hair.