Turite klausimų apie saulės priežiūrą?

Turite daugiau klausimų?

Naudodami mūsų internetinę kontaktų formą, susisiekite su mumis.

1. Kaip mano oda įdega?
Saulės UV spinduliai stimuliuoja odos pigmentines ląsteles, kad kaip apsauginė priemonė susiformuotų rudas pigmentas melaninas. Melaniną natūraliai gamina organizmas, jis sugeria UV spindulius ir kovoja su laisvaisiais radikalais. Melanino gamyba – tai mūsų natūralus apsauginis atsakas į saulės šviesą. Svarbu pripažinti, kad galimybė įdegti ar natūrali asmens spalva turi įtaką imlumui odos pažeidimams.

2. Ką reiškia apsaugos nuo saulės faktorius (SPF)?
Priklausomai nuo odos asmeninės apsaugos galimybių, SPF apibūna kiek laiko galite būti saulėje, kad nenudegtumėte (pvz., vienas asmuo saulėje gali būti 10 minučių ir nenudegti, tuo tarpu produktas su SPF 10 prailgins šį apsaugos nuo saulės laiką 10 = 100 minučių). Apsaugą nuo saulės taip pat lemia odos tipas. Be to, apsauga nuo saulės yra visapusiška tik tuomet, jei užtepta pakankamai produkto. Rekomenduojama sunaudoti 2 mg/cm2 per vieną kartą. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad veidui turite užtepti 1 piršto ilgio produktu ar 2–3 valgomuosius šaukštus produkto vidutinio suaugusiojo kūnui.

3. Koks tinkamas užtepti kiekis?

Saulės priežiūros produkto suteikiama apsauga priklauso nuo užtepto produkto kiekio. Todėl saulės priežiūros produkto gausiai užtepkite ant visų odos dalių. Dažniausiai pamirštamos kūno dalys –kaklo galinė pusė, krūtinės viršutinės dalies priekis ir kojų galinė pusė. Norint užtikrinti efektyvią apsaugą saulėje, vienas pagrindinių veiksnių yra užtepti saulės priežiūros produktų. Prieš eidami į lauką šviečiant saulei, visada užtepkite produkto, kad būtumėte apsaugoti nuo pat pradžių. Vienas užtepimas vidutiniam suaugusiajam atitinka 2–3 valgomuosius šaukštus produkto. Pakartotinai užtepkite kas 2 valandas, taip pat jei plaukiojote, nusišluostę rankšluosčiu ir prakaituodami.

4. Ar vaikams reikia kitokių apsaugos nuo saulės produktų nei suaugusiesiems?

Vaikams itin greitai atsiranda su UV spinduliais susijusių odos pažeidimų. Jų trapi odelė yra vis dar pažeidžiama, o kalbant apie itin mažus vaikus, jų odos natūrali apsauga dar nevisiškai išsivysčiusi. Visas odos storis ir pigmentas nėra visiškai išsivystęs iki paauglystės. Nudegimų saulėje dažnis vaikystėje yra siejamas su odos vėžiu vėlesniame amžiuje, todėl vaikai turi naudoti saulės priežiūros produktus su aukštu ir itin aukštu SPF. Be to, vaikams patinka maudytis ir plaukioti. Tai sumažina jų odos gebėjimą apsisaugoti nuo UV spindulių ir tam tikra apimtimi nuplauna UV filtrus. Norint kuo ilgiau išlaikyti apsaugos nuo saulės lygį, mūsų vaikams skirti losjonai ir purškikliai sukurti itin atsparūs vandeniui, o „Kids Swim&Play“ pasižymi ilgalaikėmis atsparumo vandeniui savybėmis. Didelio atsparumo vandeniui bandymas, kurio metu pagal patvirtintą „Cosmetic Europe“ standartą vartotojai 4 x 20 min. maudosi vonioje; mūsų ilgalaikis atsparumas vandeniui reiškia, kad vartotojai maudosi 6 x 20 min. po produkto užtepimo, tada likusi apsauga nuo saulės turi būti daugiau nei 50 % pradinės vertės.

5. Ar galiu pratęsti apsaugą nuo saulės pakartotinai užtepdamas (-a) produkto?

Pakartotinai užtepus produkto, apsauginis poveikis nepadidės. Todėl svarbu nuo pat pradžių naudoti produktą su aukštu apsaugos faktoriumi. Reguliariai, bent kas 2 valandas užtepant produkto nusišluosčius rankšluosčiu, paplaukiojus ir pan., bus išlaikytas pasirinktas apsaugos lygis.

6. Ką reiškia atsparus vandeniui?

Atsparumo vandeniui bandymams Europoje taikomas plačiai pripažintas standartas, kurį patvirtino „Cosmetics Europe“ (aukščiausia kosmetikos pramonės organizacija). Pagal šį standartą visi mūsų saulės priežiūros produktai su atsparumo vandeniu savybe yra bandomi nepriklausomų institutų ir tikrinami, ar atitinka atsparumo vandeniui kriterijų. Užtepus produkto, bandymo dalyviai maudosi 2 x 20 min. (atsparus vandeniui produktas) ar 4 x 20 min. (itin atsparus vandeniui produktas). Po maudynių likusi apsauga nuo saulės turi būti daugiau kaip 50 % pradinės vertės. Todėl atsparumas vandeniui nereiškia ilgalaikės pradinės apsaugos nuo saulės neribotą laiką.

7. Ar galiu naudoti praėjusių metų apsaugos nuo saulės produktą, o gal jis bus mažiau efektyvus?
Garantuojame produkto kokybę 12 mėnesių nuo atidarymo datos. Kai produktas buvo laikomas įprastomis sąlygomis kambario temperatūroje ir neatrodo ar neturi keisto kvapo, jį galima naudoti kitą sezoną. Galiojimo laiką riboja tokie veiksniai kaip fizinis nestabilumas (emulsijos atsiskyrimas), kvapiųjų medžiagų ir produkto spalvos pasikeitimas. Itin paplitusi nuomonė, kad bėgant laikui saulės priežiūros produktų SPF mažėja, todėl tik nauji produktai suteiks visapusišką apsaugą, yra neteisinga.

 8. Ar apsaugą nuo saulės galiu naudoti kartu su NIVEA kūno ar veido priežiūros produktu?

Taip, galima. Pirmiausia užtepkite NIVEA apsaugą nuo saulės, palaukite 15–30 minučių ir užtepkite NIVEA kūno ar veido priežiūros produktą. Tokiu būdu palaikomas apsaugos nuo saulės produktų UVA / UVB filtrų apsaugos nuo saulės sistemos efektyvumas.

9. Kas dažniausiai sukelia alergiją saulei?
Alergiją saulei sukelia oksidacinė įtampa, kuri pasireiškia dėl UV sąlygotų laisvųjų radikalų odos ląstelėse. Tai skatina imuninę sistemą pernelyg reaguoti, todėl kyla uždegiminiai procesai ir pasireiškia įvairių alergijos požymių. Dažniausiai tai pasireiškia jautrią odą turintiems asmenims, vadinasi tai sudaro 20 % gyventojų. Tai nėra labai pavojinga, tačiau nemalonu. Alergijos saulei galime pabandyti išvengti, naudodami subalansuotą UVA / UVB apsaugos sistemą, itin aukštą UVA apsaugą. Be to, produkto aktyvios ląstelių apsaugos priemonės, pvz., vitaminas E, gali padėti stiprinti odos atsparumą saulei. Norėdami patenkinti pageidavimus dėl odos priežiūros savybių ir užtikrinti skirtingo lygio apsaugą nuo saulės, Jums siūlome platų apsaugos nuo saulės losjonų ir purškiklių asortimentą. Jautrią odą turintiems žmonėms rekomenduojame naudoti NIVEA „NIVEA Sun Protect & Sensitive“ produktus.

10. Ko galiu imtis dėl saulės priežiūros produktų paliktų geltonų dėmių ant drabužių?

Produktas turi skirtingus UV filtrus, kurie saugo odą nuo UVA ir UVB spinduliuotės. UVA filtrai itin linkę palikti geltonas dėmes. Dėmių susidarymą skatina drabužių sąlytis su oda, kai produktas dar nevisiškai susigėrė. Tokiais atvejais drabužius reikia išplauti nenaudojant jokio ploviklio, parinkus 30 °C temperatūrą. Tada juos išskalbkite skystu plovikliu, įjungę įprastą ciklą esant 30 °C. Jei dėmes sunku pašalinti ir jos vis tiek matosi po skalbimo, rekomenduojame palikti drabužį mirkti citrinos rūgšties tirpale (50 g citrinos rūgšties 1 l vandens) 1 valandą. Atsargiai elkitės su jautriais audiniais, pvz., natūralių perlų sagomis. Išbandykite produktą nepastebimoje vietoje prieš jį faktiškai naudodami. Arba dėmes pamėginkite pašalinti rinkoje parduodamu skalbinių rūdžių dėmių šalinimo priemone, laikydamiesi produkto nurodymų. Tada išskalbkite skystu plovikliu 30 °C. Apskritai, nenaudokite baliklių, „oxi-action“ produktų, taip pat skalbimo miltelių ir neskalbkite nustatę aukštą temperatūrą.  Įspėjimas: žinokite, kad citrinos rūgštis šiek tiek kelia pavojų, jei patektų ant odos (dirgina, jautrina), į akis (dirgina), prarijus arba įkvėpus (dirgina). Priemonei patekus ant odos gali kilti uždegimas ir atsirasti pūslelių. Audinių pažeidimas gali kilti priklausomai nuo sąlyčio laiko. Dėl šios priežasties itin rekomenduojame užsidėti apsaugines pirštines, kai reikės naudoti citrinos rūgštį, taip pat nekvėpuoti citrinos rūgšties dulkėmis.

11. Kodėl, kai naudoju apsaugą nuo saulės, įdegu mažiau nei be jos?
Daug žmonių galvoja, kad apsauga nuo saulės su aukštu apsaugos faktoriumi (SPF) neleidžia įdegti, todėl naudoja produktus su mažu SPF. Net ir naudodami aukštesnę apsaugą nuo saulės, Jūs įdegsite. Tačiau tai truks ilgiau, bet procesas bus švelnesnis odai. Produktai su aukštu apsaugos nuo saulės faktoriumi saugo nuo nudegimo saulėje ir UV sukelto pirmalaikio odos senėjimo.

12. Koks yra NIVEA produktų galiojimo laikas?

Įrodyta, kad visų neatidarytų NIVEA produktų galiojimo laikas yra bent 30 mėnesių nuo pagaminimo datos, jei nenurodyta konkreti galiojimo pabaigos ar tinkamumo naudoti data. Po kurio laiko šilumos ir šviesos poveikis gali lemti produkto bazinės struktūros nestabilumą. Patariame išmesti visus senus produktus, kurie atrodo grūdėti, vandeningi ar praradę spalvą, taip pat jei pasikeitė jų kvapas.

13. Kas sukelia alergiją saulei?

Alergiją saulei sukelia oksidacinė įtampa, kuri pasireiškia dėl UV sąlygotų laisvųjų radikalų odos ląstelėse. Tai skatina imuninę sistemą pernelyg reaguoti, todėl kyla uždegiminiai procesai ir pasireiškia įvairių alergijos požymių. Dažniausiai tai pasireiškia jautrią odą turintiems asmenims, vadinasi tai sudaro 20 % gyventojų. Tai nėra labai pavojinga, tačiau nemalonu. Alergijos saulei galime pabandyti išvengti, naudodami subalansuotą UVA / UVB apsaugos sistemą, itin aukštą UVA apsaugą. Be to, produkto aktyvios ląstelių apsaugos priemonės, pvz., vitaminas E, gali padėti stiprinti odos atsparumą saulei. Norėdami patenkinti pageidavimus dėl odos priežiūros savybių ir užtikrinti skirtingo lygio apsaugą nuo saulės, Jums siūlome platų apsaugos nuo saulės losjonų ir purškiklių asortimentą. Jautrią odą turintiems žmonėms rekomenduojame naudoti NIVEA „NIVEA Sun Protect & Sensitive“ produktus.

product-stage-bg