Kaip gydyti nudegimą saulėje

Nudegimas saulėje gali būti labai skausmingas, o jo tinkamai negydant, galima jaustis labai nesmagiai. Čia pateikiama keletas naudingų patarimų, padėsiančių gydyti nudegimą saulėje ir jo išvengti.

Kremo nuo saulės naudojimo svarba

Norint apsaugoti odą nuo nudegimo ir pirmalaikio senėjimo, labai svarbu vasaros mėnesiais naudoti losjoną nuo saulės su geru SPF.

Kodėl kremas nuo saulės toks svarbus?

Yra posakis: prevencija yra geriau už gydymą. Šiuo atveju negali būti tikslesnio posakio. Naudoti gerą kremą nuo saulės prieš einant į lauką yra daug geresnė idėja nei vien tik pasikliauti tinkamu nudegimo saulėje gydymu.

Losjonai nuo saulės, tokie kaip NIVEA „SUN Protect & Moisture su iš karto veikiančia apsauga padeda išvengti skausmingo, perštinčio pojūčio nudegus saulėje, bet jie taip pat neleidžia UV spinduliams sukelti pirmalaikio odos senėjimo ir sumažina odos vėžio riziką. Net jei oda nenudegė, tolimesnis buvimas saulėje sukelia didesnę žalą odai ir padidina riziką nudegti.

Vykstant globaliniam atšilimui ir žmonėms vis labiau žinant apie pavojus, kylančius ilgai būnant saulėje, dabar metas naudoti losjoną nuo saulės. Daugelis žmonių mano, kad debesuotu oru jiems nekyla pavojus. Deja, taip nėra – daugiau kaip 90 % saulės spindulių gali prasiskverbti per debesį, rūką ir miglą, todėl būtinai pasitepkite storu sluoksniu kremo.

Ultravioletiniai spinduliai gali padaryti ilgalaikės žalos odai

UV spindulių kameros atskleidžia, kokią didelę reikšmę išties turi naudojamas losjonas nuo saulės ir kaip paveikta gali būti oda be jo. Nors nėra matoma išorėje, efektyvus kremas nuo saulės leidžia ramiai jaustis mėgaujantis saule.
saulės-citata

Gražūs žodžiai

Kiek laiko galite būti saulėje, jei nenaudojate kremo nuo saulės?

Siekiant geriausių rezultatų, likus pusvalandžiui iki ėjimo į lauką, rekomenduojame visada užtepti kremo nuo saulės. Tačiau NIVEA „Sun“ apsaugo iš karto.
Buvimas saulėje taip pat turi naudos sveikatai. Tačiau spindulių kiekis, kurį gali atlaikyti oda, priklauso nuo įvairių skirtingų veiksnių, pvz., asmens odos spalvos, genetikos, dienos meto ir vietos. Įprastai oda bus saugi tik 5–30 minučių.
Norėdami apsisaugoti ir kuo labiau išvengti nudegimo saulėje, visada prieš eidami į lauką užsitepkite apsaugą nuo saulės, pvz., NIVEA „NIVEA SUN Protect & Moisture Spray“.
moteris-su-oranžine-kepure-nuo-saulės

Jūs neprivalote aukoti bronzinio švytėjimo

Kai atostogaujate, būtina užtepti kremo nuo saulės, tačiau vis tiek galite grįžti jos nubučiuoti. NIVEA „SUN Carotene Sun Lotion SPF 6 leidžia saugiai būti saulėje ir palaiko odos natūralų įdegimo procesą, kad oda gražiai ir ilgai švytėtų.

Losjonas nuo saulės: 5 patarimai, kaip užtepti tinkamai.

  • Prieš naudojimą gerai sukratykite
  • Užtepkite storu sluoksniu
  • Dieną tepkite pakartotinai, ypač po maudymosi, nusišluosčius rankšluosčiu ir prakaituojant
  • Nepamirškite ausų, nosies ir pečių – juos labiau pasiekia saulė
  • Tegul draugas padeda ištepti sunkiai pasiekiamas vietas, pvz., nugarą

Kaip nenudegti saulėje – viskas apie SPF

Įsitikinkite, kad naudojamas SPF tinka Jūsų odai ir pakankamai apsaugo.
besišypsanti-moteris

Tam tikros kūno sritys linkę labiau nudegti nei kitos.

Sritys, kurios gali būti itin jautrios saulės spinduliams, apima veidą, kaklą, pečius, pėdų viršutinę dalį ir plaukų sklastymą. Norėdami nenudegti, itin kruopščiai ant tų vietų užtepkite losjono nuo saulės.

Ką reiškia SPF ir kaip jis veikia?

SPF reiškia apsaugos nuo saulės faktorių. Tai losjono nuo saulės galimybės apsaugoti odą nuo pažeidimo dėl nudegimo matas. Rinkoje yra daug SPF – štai ką jie reiškia.
Paprastai tariant: minučių skaičių, kurį oda gali pati apsisaugoti nenaudojant kremo nuo saulės, padauginkite iš SPF skaičiaus – taip gausite didžiausią minučių, kurias būsite apsaugoti nuo saulės, skaičių. Sakykime, kad asmeninė apsauga nuo saulės yra 20 minučių. Naudojant losjoną su SPF 15, asmeninės apsaugos laikas pratęsiamas 15-os faktoriumi. Todėl saulėje galėsite būti 300 minučių (arba 5 valandas).
Prakaituojant, plaukiojant, šluostantis rankšluosčiu arba žaidžiant paplūdimyje, bėgant laikui losjonas nuo saulės nusitrins. Todėl rekomenduojama losjoną nuo saulės pakartotinai užtepti kas 2 valandas ir paplaukiojus.
NIVEA apsaugos nuo saulės produktai būna nuo SPF 6 iki SPF 50 – tiesiog pasirinkite Jus gerai apsaugantį SPF.
besišypsanti-moteris-paplūdimyje

Kokį SPF turėčiau naudoti?

Tinkamą SPF lemia odos tipas ir kaip ilgai planuojate būti saulėje. SPF 15 gali tikti trumpam pasivaikščiojimui, tačiau ilgai dienai paplūdimyje geriau rinktis SPF 50+. Nesvarbu kokį SPF pasirinksite, labai svarbu kas kelias valandas jį atnaujinti.
ilgaplaukė-moteris-paplūdimyje

Reikšmės turi Jūsų odos spalva ir genetika.

Šviesiaodžiai su šviesiais ar raudonos spalvos plaukais įprastai dažniau nudega. Jei kyla abejonių dėl SPF efektyvumo odos tipui, nebūkite saulėje, kai ji intensyviausia (11–15 val.) ir rinkitės aukštą SPF 30 arba 50.

Nudegimo saulėje priemonės pažeistai odai nuraminti

Nudegimo saulėje gydymas: ką daryti nudegus odai

Kaip gydyti nudegimą saulėje, jei šią vasarą netikėtai nudegėte, oda peršti ir yra paraudusi

Ką daryti, pirmą kartą pastebėjus, kad oda nudegė

Saulėje nudegusi oda paprastai parausta, ją peršti, yra šilta liesti ir dažnai niežti. Ją gali imti niežtėti jau būnant saulėje arba tai galima pastebėti tik po kelių valandų, atėjus į vidų.
Pirmasis dalykas, kurio reikia imtis, – nebūti saulėje, kad oda nebūtų pažeidžiama toliau. Pamėginkite ją atvėsinti šaltu kompresu. Ją galite nuraminti vėsioje vonioje arba duše.
Gerkite daug vandens skysčiams kūne papildyti ir atsivėsinti. Oda tikriausiai bus itin skaudi ir sausa, todėl užtepkite šiek tiek produkto po saulės, pvz., NIVEA SUN „After Sun SOS Lotion ant paveiktų vietų, kad dar labiau atvėsintumėte odą ir suteiktumėte prarastos drėgmės. Produktą ant paveiktos vietos užtepkite labai švelniai – jį užtepkite tapšnodami, o ne trindami.
Įprastai paveikta oda po kelių dienų nusilups, o visiškai pasveiks po savaitės. Jei nėra jokių odos gijimo požymių, geriausia kreiptis į gydytoją. 

Sunkų nudegimą visada reikia gydyti rimtai.

Nors nudegimas saulėje įprastai užgyja per kelias dienas, tačiau jei jis itin sunkus arba pasireiškė kitų požymių, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tai itin svarbu, jei tai kūdikis ar mažas vaikas, kadangi jų odelė itin švelni.
Gali būti tokie sunkaus nudegimo požymiai: pūslelės ant odos, drebulys, itin aukšta temperatūra arba galvos svaigimas ir pykinimas. Šie požymiai taip pat gali rodyti saulės smūgį, kurio iš karto negydant gali kilti didelis pavojus.
Daugiau apie saulės smūgio priežastis ir poveikį sužinokite čia.
besišypsanti-moteris-saulėje

Rūpinkitės savo oda ir ji rūpinsis Jumis.

Dėl pernelyg didelio nudegimo saulėje oda gali atrodyti dehidratuota ir dulsva, taip pat jai gali nepavykti tinkamai atlikti savo apsauginių funkcijų. Norėdami išlaikyti odą sveiką, gražią ir lygią, būtinai imkitės tinkamų veiksmų nudegimui saulėje išvengti.

Kaip gydyti nudegimą saulėje: keletas greitų patarimų

  • Dėvėkite laisvus, netrinančius drabužius.
  • Pridenkite odą, jei vėl būsite saulėje.
  • Ant neužgijusių sričių nenaudokite muilų ar dušo gelių.
  • Gerkite daug vandens.
  • Losjoną po saulės dėkite į šaldytuvą, kad oda būtų dar labiau nuraminta.
  • Jei itin skauda ar yra pūslelių, kreipkitės į gydytoją.