Apsauga nuo saulės vaikams

Saulė mums teikia džiaugsmą, ypač vaikams. Tačiau norint išvengti odos pažeidimo, vaikams ypač svarbu pakankama apsauga nuo saulės.

Patikima apsauga ir priežiūra

Mama ir vaikas

Tinkama apranga šviečiant saulei

Vasarą maži vaikai tiesiog nori nusiplėšti visus savo drabužius ir lakstyti nuogi – ypač paplūdimyje arba baseine. Nesvarbu, kaip vilioja užsimerkti ir nieko nematyti, visada būtina pasirūpinti, kad šviečiant saulei vaikai vilkėtų tinkamus drabužius.

Geriausia apsauga nuo saulės vaikams

Geriausia apsauga nuo saulės yra šešėlyje. Štai kodėl pirmaisiais 12 gyvenimo mėnesių kūdikiai neturėtų leisti laiko šviečiant ryškiai saulės šviesai.
Dermatologai rekomenduoja niekada ilgam nepalikti kūdikių ir pradedančių vaikščioti kūdikių iki trijų metų šviečiant tiesioginei saulės šviesai. 


Kadangi tai ne visada įmanoma, juos būtina apsaugoti nuo UV spindulių tinkamais drabužiais ir aukšto lygio apsaugos nuo saulės priemone. Storo mezgimo audiniai apsaugo geriausiai. Itin praktiška turėti specialius drabužius su apsauga nuo UV spindulių. Pradžioje jie pradėti gaminti Naujoje Zelandijoje ir Australijoje, bet dabar jų galima įsigyti ir visur. Tai gali būti marškiniai, kelnės, marškinėliai, taip pat maudymosi kostiumėliai plaukiojimui lauke. Jie itin lengvi ir labai greitai išdžiūsta, todėl tai puiki atostogų Viduržemio jūros pakrantėje, užsiimant visa lauko veikla, o ypač kūdikių ir pradedančių vaikščioti kūdikių apranga.
Be to, vaikams naudokite bent SPF 30 – dar geriau rinktis 50+ – pvz., NIVEA „SUN Kids Moisturizing Sun Lotion SPF 50+“. Patiems mažiausiems ypač rekomenduojame naudoti vandeniui atsparius produktus, kurie jiems leidžia smagiai leisti laiką ir apsaugo, netgi maudantis arba taškantis, pvz., NIVEA „SUN Kids Swim & Play Kid's Sun Lotion SPF 30“.

Saulėtomis dienomis būtini vaikų drabužiai

Ką jie turi dėvėti šviečiant saulei 

  • Galvos apdangalą, kuris apsaugo ne tik galvą, bet ir kaklą, ausis ir veidą. 
  • Neprigludusius marškinius ir kelnes, kurios yra patogios ir pralaidžios orui. Rekomenduojama dėvėti UV drabužius, kurie dėl savo impregnavimo ir specialios audimo technikos, apsaugo nuo UV spinduliuotės. Šių drabužių apsaugos nuo UV faktorius turi būti bent 30. 
  • UV marškinius, kurie itin puikiai tinka leisti laiką vandenyje arba šalia jo – jie apsaugo nugarą, pečius ir krūtinę. 
  • Sandalus, kurie pakankamai dengia pėdų viršutinę pusę ir kulnus. Pėdų viršutinė pusė yra viena iš kūno dalių, kuriai reikia daugiausiai apsaugos. 
  • Akinius nuo saulės su UV apsauga. 

Vaiko oda yra itin jautri ir jai reikia apsaugos

Kūdikių ir pradedančių vaikščioti kūdikių odai, kuri yra daug plonesnė ir jautresnė nei suaugusiųjų, reikia itin aukšto lygio apsaugos nuo saulės. Pirmaisiais gyvenimo metais pačios odos apsauginiai mechanizmai nuo UV spindulių dar nepakankamai susiformavę, todėl odoje nesusidaro jokių apsauginių junginių arba pigmentų prieš spinduliuotę. Be to, pirmaisiais gyvenimo metais vaikų odos regeneracijos procesas dar neveikia tinkamai. Bet ir trijų ar daugiau metų vaikams reikia būti saulėje atsargiai, kadangi nudegimas vaikystėje yra viena pagrindinių odos vėžio suaugusiesiems priežastis.

Kokia apsauga nuo saulės tinka vaikams?

Apsauga nuo saulės vaikams

Pakankama apsauga nuo saulės vaikams

Paplūdimyje sunku vaikui užtepti kremo nuo saulės – jie tokie sujaudinti minties apie smėlio pilių statymą. Todėl nekantriems vaikams rekomenduojama užtepti apsaugos nuo saulės produkto jau namie ir naudoti purškiklį. Jis greitai įsigeria į odą ir jį paprasta naudoti.

Apsauga nuo saulės vaikams

 Ant kūno dalių, kurių nepavyksta pakankamai apsaugoti drabužiais, svarbu užtepti tinkamo apsaugos nuo saulės produkto. Kadangi vaiko oda gali pati apsisaugoti nuo UV spindulių tik kelias minutes, visada užtepkite apsaugos nuo saulės produkto, prieš jam einant į lauką – geriausia, jei apsaugos nuo saulės faktorius būtų 50+. Naudokite kremus nuo saulės, kurie apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių ir buvo specialiai sukurti jautriai vaikų odelei. Besitaškantys ir besimaudantys vaikai visada turi būti apsaugoti vandeniui atspariu losjonu nuo saulės; būtinai jo užtepkite pakartotinai, kai oda nudžius.

Purškiklis nuo saulės

Smagus laikas saulėje

Kuo bus smagiau naudoti produktą, tuo labiau vaikui patiks jį naudoti. Pavyzdžiui, spalvoti produktai pasižymi žaismingumu. Spalva užtikrins, kad šiuos produktus bus galima užtepti nepaliekant jokių nepadengtų kūno dalių – ji pranyksta įtrinant priemonę.

Vidurdienis – žaiskite šešėlyje arba eikite pogulio

Nuo  11 iki 15 val. vaikai ir suaugusieji turėtų visiškai vengti saulės, kadangi šiuo metu UV spinduliuotė didžiausia. Todėl raskite šešėlį arba pasilikite viduje. Skėčiai ar palapinės leidžia padaryti pakankamai šešėlyje esančias vietas sode, kur vaikai taip pat gali žaisti karščiausiu dienos metu. Tačiau ir šešėlyje vaikams reikia tinkamų drabužių ir apsaugos nuo saulės. Atostogų paplūdimyje metu pasinaudokite ankstyvu rytu ir vėlyva popiete – kaskite, taškykitės ir plaukiokite. Tai ne tik geriau Jūsų sveikatai, bet ir daug gražiau!
product-stage-bg

Naudokite NIVEA apsaugą nuo saulės ir apsaugokite jautrią vaikų odą