Mūsų oda yra mūsų pasaulis

Rūpintis oda reiškia rūpintis aplinkiniu pasauliu. Viskas, kas turi poveikio mūsų planetai, taip pat turės poveikio ir mums, mūsų sveikatai ir odai. Taip, kaip NIVEA tausoja žmogaus odos natūralų balansą, taip pat tausojame ir pačią gamtą. Todėl kiekviename žingsnyje siekiame tvarumo. Kurti saugiausią, efektyviausią ir tvariausią odos priežiūrą mums yra tarsi kelionė. Tikime nuolatiniu tobulėjimu. Todėl visame kame dedame pastangas dėl išties tvarių naujovių odai – nuo mūsų formulių iki būdo, kuriuo gaminame ir pakuojame odos priežiūros produktus, bei dar daug daugiau.

Stengiamės naudoti sudedamąsias dalis iš ataugančių arba kitaip savaime atsinaujinančių šaltinių. Ieškome pačių tvariausių sprendimų, kurie gali apimti susintetintų sudedamųjų dalių naudojimą vietoj natūralių.

Dirbame su tiekėjais, kurie, kaip ir mes, jaučia tą pačią atsakomybę dėl mūsų planetos ir turi tą įrodančius sertifikatus.

Mūsų pakavimo filosofija yra „sumažinti, panaudoti dar kartą, perdirbti“. Toliau tobuliname savo gamybos būdus ir pakuotes energijai, žaliavoms taupyti ir emisijai mažinti.

Ir užtikriname, kad su visais mūsų NIVEA odos priežiūros produktų kūrime dalyvaujančiais subjektais būtų elgiamasi taip, kaip norime, kad elgtųsi su mumis: su pagarba ir rūpesčiu.

Stebėkite mūsų kelionę ir sužinokite, kaip mes, dirbdami NIVEA, stengiamės nuolat bendrauti su pasauliu pačiu pagarbiausiu būdu, kurdami odą ir gamtą saugančius odos priežiūros sprendimus.


Tiekimo šaltiniai

Tvariai nuo pat pradžių

Gerus dalykus gauname iš geriausių galimų šaltinių. Todėl užtikriname, kad viskas, ką dedame į NIVEA produktus, būtų saugu ir sveika naudoti ir todėl, kai įmanoma, stengiamės tvariai naudoti žaliavas. Mūsų mokslinių tyrimų komandos toliau ieško naujų, dar geresnių sudedamųjų dalių ir alternatyvių šaltinių, kad kuo labiau sumažintų mūsų poveikį aplinkai.

Atsakingi tiekimo šaltiniai

Didžioji NIVEA tiekėjų dalis vykdo socialinius ir aplinkosauginius reikalavimus, įtvirtintus mūsų tiekėjų elgesio kodekse, o mes aktyviai padedame jiems laikytis mūsų aukštų standartų.

Mes drauge kovojame prieš miškų kirtimą, kad apsaugotume planetos biologinę įvairovę ir klimatą. Miškų kirtimas yra vienas didžiausių klimato kaitos veiksnių. Iškirtus miškus, daugybė rūšių netektų savo buveinių, o Žemė – savo „žaliųjų plaučių“. Kovodami prieš miškų kirtimą naudojame dokumentą, kurį sertifikavo Miškų valdymo tarnyba (FSC), ir planuojame iki 2020 m. naudoti tik FSC sertifikuotą ar perdirbtą popierių.

Aktyviai skatiname šią iniciatyvą, kad užtikrintume, jog mūsų odos priežiūros produktai būtų švelnūs ne tik mūsų odai, bet ir planetai.

NIVEA-responsible-sourcing-GIF

Tvarūs palmių aliejaus šaltiniai

Kai kuriuose NIVEA produktuose naudojamos sudedamosios dalys gaunamos iš palmių branduolių aliejaus – iš tiesų 70 % visų kosmetikos produktų naudojami palmių aliejaus junginiai. Problemą dėl palmių aliejaus kelia tai, kad dažnai sunaikinami dideli drėgnųjų atogrąžų miškų plotai, kad būtų padaryta vietos aliejaus palmių plantacijoms plėsti. Manome, kad palmių aliejus turi būti gaunamas iš tvaraus šaltinio, neprisidedančio prie miškų kirtimo. Tačiau pakeisti palmių aliejų kitu augaliniu aliejumi nėra tinkama išeitis, kadangi palmių aliejaus kultūros duoda didžiulį derlių. Alternatyva naudoti mažesnį derlių duodantį augalinį aliejų būtų ne tokia tvari, kadangi kultūroms užauginti reikėtų daugiau žemės.

Vietoj to, kartu su mūsų partneriais iš visos tiekimo grandinės skatiname perėjimą prie tvariai išgauto palmių aliejaus. Beiersdorf prisijungė prie Apskritojo stalo diskusijos dėl tvaraus palmių aliejaus (RSPO) ir Forumo dėl tvaraus palmių aliejaus (FONAP).

Vedini mūsų „Palmių tvarumo plano“, perkame tik sertifikuoto tvaraus palmių branduolių aliejaus junginius iš viso pasaulio. Tai apima ir mūsų paramą dėl FONAP išplėstinio sertifikavimo kriterijų siekiant tvaresnio palmių branduolių aliejaus, pvz., šiltnamio dujų mažinimo ir palmių plantacijų uždraudimo durpynuose ir kitoje anglies gausioje žemėje tikslų.

Mūsų 2020 m. tikslas yra išgauti visas Beiersdorf žaliavas iš tvarių šaltinių. Iki 2018 m. jau pakeitėme 63% savo palmių aliejaus žaliavų tvariomis sertifikuotomis žaliavomis (RSPO „masės balanso“ standartas). Kol pasieksime visiško perėjimo iki 2020 m. tikslą, toliau stengsimės kompensuoti likusią žaliavų dalį tvarumo sertifikatais (RSPO „Įsigytų ir išpirktų sertifikatų sistema“).

2018 m. pirmąjį kartą dalyvavome Informavimo apie anglies dioksidą projekto (CDP) miškų programoje ir gavome „A balą“ už pastangas kovojant su miškų kirtimu mūsų palmių aliejaus tiekimo grandinėje.

Tvariausių šaltinių pasirinkimas

Ar tai būtų atsinaujinantys ir natūralūs, ar sintetiniai šaltiniai, NIVEA saugą, kokybę ir tvarumą laiko pagrindiniais kriterijais renkantis sudedamųjų dalių šaltinį.

NIVEA dažnai renkasi natūralias ir natūraliai išgautas sudedamąsias dalis, kurios palaiko odos natūralias funkcijas. Dar vienas puikus dalykas renkantis natūralias ir natūraliai išgautas sudedamąsias dalis – jos atsinaujina. Daugybės NIVEA naudojamų žaliavų yra gausu ir jos savaime atsinaujina, pvz., rapsų sėklų aliejus ar saulėgrąžų vaškas, naudojami mūsų lūpų balzame, yra gaunami iš kasmet žydinčių laukų. Stengiamės užtikrinti, kad mūsų natūralios ir natūraliai išgautos sudedamosios dalys būtų gaunamos tvariai ir taupant turimus išteklius.

Laikantis hoslistinio požiūrio, sintetinės sudedamosios dalys gali būti aiškiai naudingos tiek mūsų planetai, tiek odai. Daugeliu atveju sintetiniu būdu pagamintos sudedamosios dalys yra grynesnės ir pastovesnės kokybės. Be to, kai sudedamoji dalis kuriama laboratorijoje, nereikia laukų augalams auginti ir laistyti pasėlių. Vietoj to, tuos laukus ir vandenį galima panaudoti maistui auginti. Kai kuriais atvejais dėl to sintetiniu būdu pagamintos sudedamosios dalys yra draugiškesnis sprendimas renkantis išteklius.

Kaip matote, NIVEA laikosi platesnio požiūrio kruopščiai rinkdamasi sudedamąsias dalis. Bet kokiu atveju, jūsų odos sveikata ir saugumas visada yra mūsų pagrindinis prioritetas.

nivea-synthetic-out-natural-in

Kuo skiriasi „natūralus“ ir „natūraliai išgautas“?

Natūralūs produktai, tokie kaip eteriniai aliejai, gaunami iš natūralių žaliavų. Jie gaunami iš tų medžiagų naudojant fizinius procesus (pvz., distiliaciją) arba kitas paruošimo procedūras, įskaitant tradicines (pvz., išgavimą naudojant tirpiklius), specialiai nekeičiant cheminės struktūros.

Kalbant apie natūraliai išgaunamas sudedamąsias dalis, žaliavos, pvz., kokosų aliejus, yra toliau apdorojamos, kol jas galima naudoti mūsų formulėse, pvz., riebusis alkoholis. Jos gaunamos naudojant nustatytus cheminius ir (arba) biologinius procesus.


Tinkamu būdu gaminami geriausi produktai

Skiriame daug energijos kurdami kuo geriausias formules jūsų odai. Naudojame saugias, odos natūralias funkcijas palaikančias sudedamąsias dalis ir vis labiau stengiamės jas gauti iš aplinką tausojančių šaltinių.

 

 

Suprantama, mūsų pastangos saugoti planetą ir bendruomenes apima ir NIVEA odos priežiūros produktų gamybą. Stengiamės mažinti savo CO2 pėdsaką, taupyti energiją, užtikrinti geras darbo sąlygas visiems su NIVEA produktų gamyba susijusiems darbuotojams.

nivea-sustainability-value-chain

NIVEA produktų kūrimas – tai bendros pastangos, o mes jaučiamės atsakingi už visus dalyvius. Mūsų elgesio kodekse keliami aukšti standartai tiekėjams ir subrangovams – tokie patys standartai, kurių laikomės mes. Esame įsipareigoję saugoti žmogaus teises ir netoleruojame jokio priverstinio arba vaikų darbo, korupcijos ar diskriminacijos savo veikloje ir tiekimo grandinėje. Ne tik reikalaujame, bet ir padedame tiekėjams kurti tvarias tiekimo grandines. Džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo ir kartu su bendruomene daryti teigiamą įtaką.

Mūsų įsipareigojimas dėl energijos suvartojimo

Esame įsipareigoję sumažinti mūsų CO2 pėdsaką, o mūsų su energija susiję tikslai yra ambicingi. Iki 2025 m. norime sumažinti savo su energija susijusias CO2 emisijas 70 proc. (palyginti su 2014 m.). Kiekvienam NIVEA gaminamam produktui! Pradėjome peržiūrinėti visų savo gamyklų, kurios vis dar naudoja tradicinių šaltinių tiekiamą energiją, energijos infrastruktūrą. Iki 2018 m. mums pavyko ją sumažinti net 59 proc.. Visiškai perėjome prie atsinaujinančios energijos, įskaitant didelius gamybos centrus Vokietijoje ir Ispanijoje, išskyrus gamyklas Meksikoje ir Nigerijoje. Iki 2020 m. planuojame naudoti tik atsinaujinančią energiją gaminant NIVEA produktus, o tai žymiai sumažins mūsų išmetamų šiltnamio dujų kiekį.
sustainability NIVEA

Atliekų mažinimas

Atliekos yra išteklius!

NIVEA anksti nutarė vengti atliekų šalinimo į sąvartynus, ir beveik visiškai pasiekė šį tikslą! Nė vienas iš mūsų gamybos centrų nesiunčia atliekų į sąvartynus. Visos atliekos yra perdirbamos arba deginamos šilumai ir elektros energijai gaminti. Tai reiškia, kad mūsų gamybos atliekos nepatenka į aplinką. Atliekos, kurių norima atsikratyti, paverčiamos nauja medžiaga arba energijos šaltiniu.
nivea-aluminium-savings

Atliekų mažinimas taupo išteklius

Atliekų neišmetimas į sąvartynus yra tik viena istorijos pusė. Mažiau bendrųjų atliekų reiškia mažesnę taršą ir mažesnį vertingų išteklių vartojimą. Todėl toliau tobuliname mūsų planavimo ir gamybos procesus, kad, kai tik įmanoma, išvengtume atliekų. Pavyzdys: mūsų mylimo NIVEA kremo skardinė dėžutė. Anksčiau pirkdavome didelius stačiakampius aliuminius lakštus, iš kurių išpjaudavome skardinės šonus, viršutines ir apatines dalis. 2017 m. pabaigoje pakeitėme savo procesą ir perėjome prie jau supjaustytų aliuminių dalių. Tai sutaupo 54 g aliuminio laužo (iš vieno lakšto) – iš viso net 14 sutaupytų tonų per metus! Transportuojama mažiau medžiagų ir perdirbama mažiau atliekų, todėl suvartojama mažiau degalų ir išskiriama mažiau CO2 išmetalų.

Pakuotė

Tvarios pakuotės filosofija

Norime užtikrinti, kad viskas, kas susiję su mūsų produktais, būtų tvaru, įskaitant pirmąjį dalyką, kurį pastebite kiekviename NIVEA produkte: jo pakuotę. Jau nuo 2009 m. į savo darbotvarkę įtraukėme aplinkai draugišką įpakavimą. Laikydamiesi principo „išvengti, sumažinti, panaudoti pakartotinai ir perdirbti“, naudojame pakuotę, kuri saugiai išlaiko NIVEA produktus šviežius ir kurios dėka mūsų neigiamas poveikis aplinkai palaipsniui mažėja.

Mažiau yra daugiau

Sunaudojant mažiau medžiagų mūsų pakuotėms taupomi vertingi ištekliai, o tai padeda išvengti atliekų. Pavyzdys: mūsų rankų kremai. Kai 2016 m. perėjome prie lengvų indelių su dangteliais, vien per pirmuosius metus sutaupėme maždaug 50 tonų polipropileno. Jau 2013 m. pradžioje ėmėme naudoti pakuočių papildymus, pvz., NIVEA Creme Soft dušo kremo ar skysto muilo. Papildydami NIVEA Creme Soft dušo kremo buteliuką iš pakuotės, o ne pirkdami naują, galite išvengti net 75 proc. atliekų!

Perdirbimas: vėl ir vėl

Stengiamės judėti žiedinės ekonomikos link, savo pakuotėms dažnai naudodami perdirbtas medžiagas. Tokiu būdu NIVEA prisideda prie Beiersdorf tikslo, kad iki 2025 m. Europoje plastikinės pakuotės būtų gaminamos iš 25 proc. perdirbtų medžiagų. Didelę NIVEA pakuotės dalį jau galima perdirbti. Įgyvendindami dalį Beiersdorf 2025 m. tikslo, iki tos datos siekiame naudoti 100 proc. perdirbamų, kompostuojamų arba pakartotinai panaudojamų pakuočių.

nivea-plastic-pledge

Po naudojimo

Pagarba vandenynams

Kad mūsų produktai darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai, dedame visas pastangas, kad užkirstumėme kelią potencialioms problemoms. Kalbant apie mikroplastiką, jau 2013 m. nusprendėme iš produktų pašalinti plastikines šveičiamąsias daleles, gaminamas iš polietileno. Po dviejų metų nė vienoje formulėje neliko mikrogranulių. Tačiau čia nesustojame. Siekiame, kad vėliausiai iki 2020 m. visuose NIVEA nuplaunamuose produktuose, t. y. dušo geliuose ir šampūnuose, nebūtų jokio mikroplastiko pagal Jungtinių Tautų aplinkosaugos programos apibrėžimą. Kad pasiektume šį ambicingą tikslą, pašalinome kietų, vandenyje netirpių sintetinių polimerų pavidalo drumstiklius iš savo nuplaunamų produktų.

Vėliau planuojame imtis nailono: iki 2020 m. pabaigos planuojame pašalinti visą nailoną iš savo nenuplaunamų formulių.

Jokiuose mūsų Europoje gaminamų apsaugos nuo saulės produktuose nėra cheminių UV filtrų iš oksibenzono ir oktinoksato – sudedamųjų dalių, kurios, kaip įtariama, reikšmingai kenkia koralų rifams. Todėl mūsų Europoje parduodami apsaugos nuo saulės produktai atitinka 2018 m. priimtą Havajų įstatymą, nustatantį draudimą naudoti tas sudedamąsias dalis apsaugos nuo saulės produktuose. Siekdami pirmauti tvarumo klausimais, nuolat stebime naujas mokslines išvadas ir jas vertiname atsižvelgdami į mūsų produktuose naudojamas sudedamąsias dalis – jei manysime esant reikalinga, esame pasiruošę iškart imtis veiksmų.

Mikroplastikas

Visuomenės diskusija mikroplastiko tema yra labai kontroversiška ir dažnai sudėtinga, kadangi netgi šiandien vis dar nėra tarptautiniu mastu įpareigojančio sąvokos „mikroplastikas“ apibrėžimo. Mikroplastiką suprantame kaip kietas, vandenyje netirpias plastiko daleles, kurios yra 5 mm ar mažesnės ir biologiškai nesuyra. Dėl to pasikliauname Jungtinių Tautų aplinkosaugos programos (UNEP) esminiu apibrėžimu ir laikomės bendrai priimtos mokslinės nuomonės.

sources-of-primary-microplastic

Ar žinote, kad sintetiniai audiniai yra vieni pagrindinių mikroplastiko šaltinių mūsų vandenynuose? Palyginimui, asmeninės priežiūros produktai sudaro tik 2 procentus. Nepaisant to, NIVEA ir Beiersdorf pripažino poreikį anksti imtis neatidėliotinų veiksmų. Todėl pašalinome mikrogranules iš visų mūsų formulių ir toliau ieškome naujų, aplinkai saugių alternatyvų.

Anksčiau naudodavome mažas plastikines iš polietileno pagamintas daleles, vadinamas mikrogranulėmis, kurias dėdavome į nuplaunamus, valomuosius kūno priežiūros produktus (šveitiklius, dušo gelius ir pan.), kurie suteikia odos nepažeidžiantį šveičiamąjį poveikį. 2013 m. NIVEA nusprendė pakeisti polietileno šveičiamąsias daleles į ekologiškas alternatyvas. Nuo 2015 m. mūsų produktuose nėra mikrogranulių. Vietoj jų NIVEA naudoja celiuliozę, silikono dioksidą ir ricinos vašką. Celiuliozė yra biologiškai suyranti, organinė medžiaga, kuri taip pat randama augaliniame pluošte. Silikono dioksidas savo chemine sudėtimi į panašus į kvarcinį smėlį, o ricinos vaškas yra natūrali, biologiškai suyranti žaliava, turinti kietą, į vašką panašią konsistenciją.

Mikrogranulių pašalinimas tebuvo pirmasis žingsnis. Toliau dedame pastangas, kad visiškai pakeistume mikroplastiko pagrindo sudedamąsias dalis, naudojamas norint kai kuriems produktams suteikti nepermatomą jiems būdingą spalvą ir išvaizdą.

Siekiame iki 2020 m. visame pasaulyje perdirbti visų mūsų nuplaunamų produktų (dušo gelių ir šampūnų) formules. Tuo pat metu pakeisime nailono sudedamąsias dalis, kurias naudojame kai kurių nenuplaunamų produktų tekstūrai ir sensoriniam pojūčiui pagerinti. Tai produktai, kurie ant odos lieka ilgiau, pvz., kai kurie veido kremai. Būkite tikri, kad nenaudoti mikroplastiko jokiuose pasaulyje platinamuose NIVEA produktuose mums yra prioritetas

IŠTIRPĘ IR Į GELĮ PANAŠŪS SINTETINIAI POLIMERAI

Kosmetikos ir asmeninės priežiūros produktuose taip pat gali būti ištirpusių ir į gelį panašių sintetinių polimerų, kartais vadinamų „skystuoju plastiku“. Kai kuriose šalyse dėl šių sintetinių polimerų taip pat ginčijamasi, kaip ir dėl mikroplastiko. Tačiau šios medžiagos labai skiriasi nuo mikroplastiko, remiantis paplitusiu moksliniu supratimu ir apibrėžimais, pavyzdžiui, priimtais tokių nepriklausomų organizacijų, kaip Jungtinių Tautų aplinkosaugos programa. Remiantis dabartiniais moksliniais tyrimais, ištirpę ir į gelį panašūs polimerai nėra pasaulinės vandens taršos dėl plastiko problemos dalis. Tačiau nuolat siekiame toliau tobulinti formules ir būti tvarių inovacijų priekyje, todėl remiame tolesnius mokslinius tyrimus dėl sintetinių polimerų poveikio aplinkai ir naudosime vis daugiau taip vadinamų biopolimerų. Taip galėsime užtikrinti, kad mūsų NIVEA produktai būtų lygiai taip pat draugiški odai ir aukštos kokybės, prie kurios esate įpratę.