Kūdikių valymo patarimai

Kūdikio priežiūros svarbi dalis – jo valymas ir maudymas. Kruopščiai ir švelniai elgiantis, ši procedūra gali būti smagi Jums abiems.

Kūdikio priežiūra: maudynių svarba

Kūdikio maudymas – tai smagus laikas, padėsiantis užtikrinti, kad kūdikis gautų visą reikalingą priežiūrą.

Tai kūdikio maudynių laikas!

Maudynių laikas – tai ypatinga patirtis, padedanti užmegzti ryšį motinai ir kūdikiui. Dažnai maudomasi dienai baigiantis – tai puikus būdas drauge atsipalaiduoti ir mėgautis intymia maudymosi patirtimi. Be to, tai puikus laikas nuprausti kūdikį nuo galvos iki pirštų galiukų ir taip užtikrinti, kad juo būtų kuo geriau pasirūpinta.

Kai internete ieškote produktų kūdikiui, reikia atsižvelgti į kelis dalykus. Kūdikio oda yra jautresnė už suaugusiojo, todėl svarbu, kad pasirinkti produktai nedirgintų. NIVEA „Baby Pure & Sensitive Wash Lotion“ buvo specialiai sukurtas jautriai kūdikio odelei. Pirmomis dienomis taip pat rekomenduojama užuot naudojus prausimosi losjonus, naudoti kelis lašelius aliejaus kūdikiams.

Kaip ilgai turėtų būti maudomas kūdikis?

Rekomenduojama nemaudyti kūdikio, kol nenukrito bambagyslė. Vandens temperatūra turėtų būti maždaug 37 °C. Jei kūdikiui smagu, duokite jam papildomas 5 minutes. Tačiau maudynės neturėtų ilgai trukti, kadangi vanduo gali išsausinti kūdikio odelę.

Kūdikio tinkamo maudymo patarimai

  • Prieš dėdami kūdikį į vandenį, riešu arba alkūne patikrinkite vandens temperatūrą.
  • Niekada nepalikite kūdikio vieno vandenyje netgi sekundei.
  • Minkštu rankšluosčiu švelniai nusausinkite mažylį – kūdikiui patiks pašildytas, šiltas rankšluostis.
  • Pasiruoškite švarius drabužius ar pižamą, kad kūdikis nesušaltų.

Ar reikia kūdikį maudyti kasdien?

Nepaisant populiarios nuomonės, nėra būtina kasdien maudyti kūdikį. Dviejų ar trijų kartų visiškai pakanka, kad mažylis būtų švarus ir gaiviai kvepėtų – tereikia jį pakankamai nuprausti keičiant sauskelnes ir po maitinimo.

Drėkinimas po maudynių – kodėl jis toks svarbus?

Jūsų kūdikio odelė yra minkščiausia po maudynių. Be to, tai geriausias metas užtepti drėkiklio – oda sugers visą drėgmę. Tai itin svarbu, jei pastebėjote, kad kūdikio odelė sausa arba jam pasireiškė tokių odos problemų, kaip egzema. Kodėl drėkinant odą, šiek nepamasažavus kūdikio su trupučiu aliejaus kūdikiams? Masažas – tai puikus būdas mamai ir kūdikiui užmegzti ryšį. Be to, jis daro nuostabų poveikį odai.

Rinkitės losjoną, kuris sukurtas jautriai kūdikio odai, pavyzdžiui, NIVEA „Baby Pure and Sensitive Milk Lotion“. Sudėtis su taukmedžio sviestu ir be jokių parabenų, alkoholio ir dažomųjų medžiagų intensyviai drėkina, kad galėtumėte ilsėtis ir būti užtikrinti, jog kūdikio odelė gerose rankose.
Odą reikia drėkinti ne tik po maudynių vonioje vakare – užtepkite kremo ryte. Tai puikus būdas kūdikio odelei žaidimui lauke ar kitai smagiai suplanuotai veiklai paruošti.


Kūdikių priežiūra: mažylio švaros palaikymas

Rūpinantis kūdikiu svarbu nepraleisti tam tikrų mažylio sričių, pvz., kojų pirštų, nosies ir vokų.

Cleansing the nose area and delicate eyelids

The inside of the nose and eyelid areas can be very fragile and need special care. Try using NIVEA Baby Nasal Solution to rinse your baby’s sensitive mucous membranes and gently wipe over the external eyelids. It cleanses and moisturises to help your baby to breathe more easily and remove any impurities from the external eyelids. Developed in cooperation with dermatologists, you can rest assured that it’s mild enough for your little one.

Švarus užpakaliukas gali reikšti tiek daug!

Jei kūdikį maudote tik kas kelias dienas, labai svarbu keičiant sauskelnes palaikyti užpakaliuko švarą. Jei užpakaliuko oda paraudusi arba ją peršti, pamėginkite *NIVEA „Baby Bottom Ointment“* – tai padės palengvinti požymius ir suteikti palengvėjimą dėl produkto specialios

5 sritys, kurias dažniausiai pamirštama

  • Bambutė
  • Už ausų
  • Tarpupirščiai
  • Padai ir kulnai
  • Alkūnės ir keliai

Tinkamas nusausinimas

Po maudynių kūdikiai greitai atvėsta, todėl svarbu nedelsiant mažylį suvynioti į minkštą, o jei įmanoma, pašildytą rankšluostį. Švelniai nusausinkite, tačiau netrinkite, kadangi galite sudirginti jautrią kūdikio odelę. Ypatingą dėmesį skirkite odos raukšlėms ir jas gerai nusausinkite.

Mažylio nagų valymas

Kūdikio rankų ir kojų nagai gali sukaupti įspūdingą kiekį nešvarumų, todėl svarbu palaikyti jų švarą. Šiltu vandeniu sudrėkintu minkštu dantų šepetėliu švelniai pašalinkite nešvarumus, reguliariai kirpkite nagučius, kad juose nesikauptų nešvarumai.