Kūdikis ir tėvų laikančios rankos

Kūdikio vystymasis: oda ir prisilietimai

Viskas apie skirtingus vaiko vystymosi etapus
Ateina labai jaudinantis laikas, kai pradeda vystytis mažylio pojūčiai ir jis gali sužinoti apie prisilietimo pojūčius – sužinokite, kokių kūdikio etapų laukti.

Kūdikio etapai: skirtingi vystymosi etapai

Visi kūdikiai vystosi skirtingu tempu, tačiau naudinga žinoti apytikslius vaiko vystymosi etapus.

Kaip galiu padėti kūdikiui vystytis?

Tėvai vaidina svarbų vaidmenį vaikų vystymesi. Sužinokite, ko galite imtis kūdikio jutiminiam vystymuisi paskatinti.

Kūdikio pojūčių treniravimas

Mažyliui augant, jis pradeda vis labiau tyrinėti jį supantį pasaulį, todėl pradeda vystytis jo pojūčiai. Stimuliuojant kūdikio lytėjimo pojūtį, gali pagreitėti jo fizinis ir protinis vystymasis.

Dažnai pojūčius stimuliuoja kasdienė veikla. Kai keičiate kūdikio sauskelnes, pasakokite jam, ką darote. Galite jam duoti šiek tiek vatos arba servetėlę kūdikiams, kad galėtų priprasti prie skirtingų tekstūrų.

Nepamirškite taip pat išnaudoti kuo daugiau maudynių laiko! Tai gali būti puiki galimybė mažylį išmokyti apie skirtingus odos pojūčius, pvz., drėgnos ir sausos odos, šilumos ir šalčio.

Duokite kūdikiui įdomių, tačiau saugių daiktų, į kuriuos jis, gulėdamas lopšyje arba važiuodamas vežimėlyje, galės žiūrėti ir liesti. Tai puikus būdas jį užimti ir nuolat mokyti, kadangi jis pripras prie skirtingų daiktų teikiamų pojūčių.

Laiko žaidimams svarba

Laikas žaidimams – tai laikas, kai kūdikis gali susipažinti su skirtingomis formomis, spalvomis ir tekstūromis, kurios jam padės pažinti jį supantį pasaulį. Nepamirškite naudoti interaktyviųjų žaislų, kurie sukasi aplink, iššoka ir skleidžia garsus.

NIVEA produktai plonai kūdikio odelei

Mūsų rekomendacijos Jums